Strona główna Opoki | Liturgia na dziś | Baza Mszy Św. | Porozmawiajmy o wierze | Życie Kościoła | Jan Paweł II


www.opoka.org.pl | ePielgrzymka | Baza Mszy Św. | Poinformuj nas | Noclegi | Tapety komórkowe | Księgarnia


Fundator nagrody głównej
Poznańska Piesza Pielgrzymka już w drodze na Jasną Górę
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe

Dzisiaj wyruszyła ostatnia z grup 78. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, tzw. Grupa Leszczyńska. Natomiast pielgrzymom wychodzącym wczoraj z Poznania błogosławieństwa na drogę udzielił abp Stanisław Gądecki.32. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze! (audio)
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe


350 pątników wyruszyło dziś w 32. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W następnych dniach dołączą do nich kolejni, z innych miast archidiecezji, w sumie ponad tysiąc osób. Pątnicy mają do pokonania 380 km. Do celu dotrą 15 lipca. Eucharystii na rozpoczęcie Pielgrzymki przewodniczył abp Józef Michalik metropolita przemyski. Homilię wygłosił ks. prał. Zbigniew SuchyPonad 9 tys. pielgrzymów z diec. tarnowskiej już na Jasnej Górze
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe

9 tys. 160 pątników liczyła w tym roku 29. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. To największa grupa, jaka wędruje na uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, i zarazem jedna z najliczniejszych pielgrzymek pieszych przychodzących do Częstochowy.Przybywajmy na imieniny Maryi, naszej Matki Jasnogórskiej! - Prascy Pomocnicy Matki Kościoła i Wieruszów
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe

Dziś, tj. 25 sierpnia trwa kolejny dzień pieszego pielgrzymowania na Odpust Matki Bożej Jasnogórskiej. Jako jedna z pierwszych na Jasną Górę dotarła 28. Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła. Dziś również przybyła Piesza Pielgrzymka z Wieruszowa, z paulińskiej parafii, która miała do pokonania 100 km drogi.Łódź na "kierunku świętość" - dotarła na Jasną Górę!
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe

„Kierunek świętość" - to hasło towarzyszyło w tym roku uczestnikom 86. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę. W środę, 24 sierpnia w godzinach popołudniowych do sanktuarium przybyło 2,3 tys. osób. Piechurów witał metropolita łódzki abp Władysław Ziółek.Kilkadziesiąt grup pielgrzymkowych dotarło na Jasną Górę - 24 sierpnia 2011 r.
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe

Zbliża się 26 sierpnia - uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej. Specjalnie na tę uroczystość na Jasną Górę wędrują piesze pielgrzymki - przede wszystkim z terenu archidiecezji częstochowskiej, łódzkiej, katowickiej, diecezji gliwickiej i radomskiej - czyli diecezji sąsiadujących z Częstochową. W czasie od 22 do 25 sierpnia przybędzie ponad 60 pieszych pielgrzymek.Wyruszyła Pielgrzymka Tarnowska!
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe

Uroczystą Mszą św. rozpoczęła się 29. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Będzie ona podziękowaniem za beatyfikację Jana Pawła II i przeżywaniem jubileuszu diecezji tarnowskiej. Na szlak wybrało się ok. 8 tys. osób.Jasna Góra: jest więcej pielgrzymek i więcej pielgrzymów!
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe

Biuro Prasowe Jasnej Góry podało zestawienie statystyk pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, które dotarły do Częstochowy do dnia 14 sierpnia. W porównaniu z ubiegłym rokiem pieszych pielgrzymek jest więcej o 11. Zwiększyła się także ilość uczestników pielgrzymek - jest więcej o 4 tysiące 484 osoby!Lublin i Zamość - na Jasnej Górze jest nasz dzień młodzieży!
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe

W godzinach popołudniowych przybyły na Jasną Górę 33. Piesza Pielgrzymka Arch. Lubelskiej oraz 29. Piesza Pielgrzymka Diec. Zamojsko-Lubaczowskiej .Siedlce, Płock, Warszawa Akademicka - o Matko, jesteśmy!
sekcja: Aktualności pielgrzymkowe

Już od rana w niedzielę, 14 sierpnia na Jasną Górę wkraczają kolejne grupy pieszych pielgrzymów: 31. Piesza Pielgrzymka Podlaska, 30. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Płocka oraz 31. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna.1 | 2 | 3 | 4 | 5  >>  >|
Ile jeszcze do Częstochowy?

Dzięki Wirtualnej Mapie Pielgrzymek zobaczymy, w jakim tempie pielgrzymki z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Tarnowa i innych miejscowości przesuwają się w kierunku Jasnej Góry. Jak to możliwe? Komórka w kieszeni jednego z pielgrzymów będzie lokalizowana dzięki tzw. triangulacji. Dzięki sygnałowi odbieranemu przez trzy stacje nadawcze, z dużą dokładnością będzie można określić, gdzie znajduje się określona pielgrzymka w danej chwili. Kolorowe linie na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek wskażą, w którym miejscu są poszczególne grupy.

Wszyscy cię usłyszą i zobaczą

"Padła" ci komórka i nie możesz zadzwonić do domu? Mocy doda ci Służba elektryczna - w namiocie podłączyć się możesz do agregatu prądotwórczego i rozgałęźnika. Zabierz tylko zasilacz! Na czterach pielgrzymkach - krakowskiej, tarnowskiej, podlaskiej i radomskiej - każdy będzie mógł podładować akumulatorek telefonu. Nie tylko z Plusa, który wraz z "Opoką" wymyślił wakacyjną akcję. Chcesz, by w domu zobaczyli cię na trasie? Nic prostszego - poleć im pielgrzymkową galerię! Znajdą się na niej reporterskie zdjęcia wydarzeń, zabytków oraz portrety mijanych ludzi i pielgrzymów. To właśnie MMS-y przybliżą atmosferę szlaków do Częstochowy.

Dla tych, którzy iść nie mogą... pielgrzymkowy mikroblog

Jeszcze w latach 90., gdy któraś z rozgłośni radiowych chciała przygotować reportaż z trasy pielgrzymkowej, taśmy magnetofonowe z nagraniami woziło się samochodami zaopatrzenia, np. z piekarni. Komórki były rzadkością, a pokrycie Polski sygnałem danej sieci - niewielkie. Często, gęsto reporter radiowy, nadając relację na żywo, musiał wchodzić na dach samochodu, by "złapać pole". Dziś dość trudno znaleźć miejsce, gdzie telefon komórkowy nie ma zasięgu, a wachlarz możliwych zastosowań znacznie się rozrósł. Przez komórkę transmitować można na żywo do studia wszelkie wydarzenia pielgrzymkowe, wywiady i relacje. Korzystając z bezprzewodowego Internetu, można uzupełniać pielgrzymkową stronę www, a dziennikarze towarzyszący danej grupie prześlą artykuły i wiadomości do redakcji. Dzięki tej samej usłudze z trasy można też wysyłać sms-ami teksty, a mms-ami fotografie i krótkie nagrania audio.

Pielgrzymka z... komórką

Nietrudno było namówić poszczególne grupy pielgrzymkowe do współpracy. Wszelkie służby porządkowe, o głównych przewodnikach nie wspominając, muszą się ze sobą kontaktować i to stale. Już kilkusetosobowa grupa na drodze to spore wyzwanie, a co dopiero pielgrzymka składająca się z kilkunastu tysięcy osób? Poza tym każdy chce wiedzieć, co dzieje się w domu, zwłaszcza gdy zostawił kogoś chorego lub samotnego. Dziś świat zmalał dzięki komórkom i nawet na pielgrzymce nikogo one nie dziwią, choć nie mogą być używane zawsze i wszędzie, o czym stanowi regulamin poszczególnych grup. Słowem - nowoczesne technologie na pielgrzymce? Czemu nie?! Choć - z umiarem...Patroni ogólnopolscy ePielgrzymki

Zgłoś intencję SMSem.
Wyślij "int(a po spacji) Swoja intencje" na numer 661 004 224
.........................................więcej

Logowanie

Login:

Aktualności pielgrzymkowe

Poznańska Piesza Pielgrzymka już w drodze na Jasną Górę32. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze! (audio)Ponad 9 tys. pielgrzymów z diec. tarnowskiej już na Jasnej GórzePrzybywajmy na imieniny Maryi, naszej Matki Jasnogórskiej! - Prascy Pomocnicy...Łódź na "kierunku świętość" - dotarła na Jasną Górę!
.........................................więcej


Partner naukowy:

WSB-NLU

Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


© Fundacja "Opoka" 1997-2010