Strona główna Opoki | Liturgia na dziś | Baza Mszy Św. | Porozmawiajmy o wierze | Życie Kościoła | Jan Paweł II


www.opoka.org.pl | ePielgrzymka | Baza Mszy Św. | Poinformuj nas | Noclegi | Tapety komórkowe | Księgarnia


Fundator nagrody głównej

Tytuł

Dodaj wpis


Mikroblog Abpa Józefa Michalika

Nawigacja: 1 | 2 | 3 | 4 | 5  >>  >|

Zapraszamy do kalendarium Księdza Arcybiskupa! Z powodów technicznych, nie jest na razie możliwe dodawanie wpisów do Mikrobloga. Przepraszamy.
2013-05-08 14:31:41Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...
Dzisiaj Ksiadz Arcybiskup przybedzie do Warszawy, skad jutro uda sie do Rzymu. A tam - spotkanie CCEE z Ojcem Swietym.
2013-05-07 08:19:56Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...
Abp Michalik na Jasnej Gorze: 'Chrzescijanin i chrzescijanstwo nie moze obejsc sie bez Maryi...'
2013-05-03 13:20:44Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...
Uroczystosc NMP Krolowej Polski Ksiadz Arcybiskup przezywa tradycyjnie na Jasnej Gorze. Podczas Mszy sw. o godz. 11.00 wyglosi kazanie.
2013-05-03 07:00:08Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...
Na Jasnej Gorze spotyka sie dzis Rada Biskupow Diecezjalnych.
2013-05-02 09:29:52Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...
'Wybieramy wlasciwie, gdy pozostajemy w jednosci z Bogiem' (Kazania o swietych Panskich)
2013-04-30 08:09:32Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...
Dzisiaj w parafii pw. sw. Piotra i Jana w Krosnie - kongregacja dekanalna
2013-04-29 08:28:05Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...
Ksiadz Arcybiskup bierze udzial w uroczystosciach 100-lecia szkoly im. Jana Pawla II w Krownikach.
2013-04-27 11:54:16Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...
Abp Michalik wizytuje dzis parafie Chalupki Debnianskie.
2013-04-26 08:30:48Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...
Dzisiaj Ksiadz Arcybiskup gosci u biskupa zamojsko-lubaczowskiego Mariana Rojka.
2013-04-25 11:44:09Zgłoś nadużycie Edycja Usuń wpis

więcej...


Nawigacja: 1 | 2 | 3 | 4 | 5  >>  >|


Ile jeszcze do Częstochowy?

Dzięki Wirtualnej Mapie Pielgrzymek zobaczymy, w jakim tempie pielgrzymki z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Tarnowa i innych miejscowości przesuwają się w kierunku Jasnej Góry. Jak to możliwe? Komórka w kieszeni jednego z pielgrzymów będzie lokalizowana dzięki tzw. triangulacji. Dzięki sygnałowi odbieranemu przez trzy stacje nadawcze, z dużą dokładnością będzie można określić, gdzie znajduje się określona pielgrzymka w danej chwili. Kolorowe linie na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek wskażą, w którym miejscu są poszczególne grupy.

Wszyscy cię usłyszą i zobaczą

"Padła" ci komórka i nie możesz zadzwonić do domu? Mocy doda ci Służba elektryczna - w namiocie podłączyć się możesz do agregatu prądotwórczego i rozgałęźnika. Zabierz tylko zasilacz! Na czterach pielgrzymkach - krakowskiej, tarnowskiej, podlaskiej i radomskiej - każdy będzie mógł podładować akumulatorek telefonu. Nie tylko z Plusa, który wraz z "Opoką" wymyślił wakacyjną akcję. Chcesz, by w domu zobaczyli cię na trasie? Nic prostszego - poleć im pielgrzymkową galerię! Znajdą się na niej reporterskie zdjęcia wydarzeń, zabytków oraz portrety mijanych ludzi i pielgrzymów. To właśnie MMS-y przybliżą atmosferę szlaków do Częstochowy.

Dla tych, którzy iść nie mogą... pielgrzymkowy mikroblog

Jeszcze w latach 90., gdy któraś z rozgłośni radiowych chciała przygotować reportaż z trasy pielgrzymkowej, taśmy magnetofonowe z nagraniami woziło się samochodami zaopatrzenia, np. z piekarni. Komórki były rzadkością, a pokrycie Polski sygnałem danej sieci - niewielkie. Często, gęsto reporter radiowy, nadając relację na żywo, musiał wchodzić na dach samochodu, by "złapać pole". Dziś dość trudno znaleźć miejsce, gdzie telefon komórkowy nie ma zasięgu, a wachlarz możliwych zastosowań znacznie się rozrósł. Przez komórkę transmitować można na żywo do studia wszelkie wydarzenia pielgrzymkowe, wywiady i relacje. Korzystając z bezprzewodowego Internetu, można uzupełniać pielgrzymkową stronę www, a dziennikarze towarzyszący danej grupie prześlą artykuły i wiadomości do redakcji. Dzięki tej samej usłudze z trasy można też wysyłać sms-ami teksty, a mms-ami fotografie i krótkie nagrania audio.

Pielgrzymka z... komórką

Nietrudno było namówić poszczególne grupy pielgrzymkowe do współpracy. Wszelkie służby porządkowe, o głównych przewodnikach nie wspominając, muszą się ze sobą kontaktować i to stale. Już kilkusetosobowa grupa na drodze to spore wyzwanie, a co dopiero pielgrzymka składająca się z kilkunastu tysięcy osób? Poza tym każdy chce wiedzieć, co dzieje się w domu, zwłaszcza gdy zostawił kogoś chorego lub samotnego. Dziś świat zmalał dzięki komórkom i nawet na pielgrzymce nikogo one nie dziwią, choć nie mogą być używane zawsze i wszędzie, o czym stanowi regulamin poszczególnych grup. Słowem - nowoczesne technologie na pielgrzymce? Czemu nie?! Choć - z umiarem...Patroni ogólnopolscy ePielgrzymki

Zgłoś intencję SMSem.
Wyślij "int(a po spacji) Swoja intencje" na numer 661 004 224
.........................................więcej

Logowanie

Login:

Aktualności pielgrzymkowe

Poznańska Piesza Pielgrzymka już w drodze na Jasną Górę32. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze! (audio)Ponad 9 tys. pielgrzymów z diec. tarnowskiej już na Jasnej GórzePrzybywajmy na imieniny Maryi, naszej Matki Jasnogórskiej! - Prascy Pomocnicy...Łódź na "kierunku świętość" - dotarła na Jasną Górę!
.........................................więcej


Partner naukowy:

WSB-NLU

Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


© Fundacja "Opoka" 1997-2010