Strona główna Opoki | Liturgia na dziś | Baza Mszy Św. | Porozmawiajmy o wierze | Życie Kościoła | Jan Paweł II


www.opoka.org.pl | ePielgrzymka | Baza Mszy Św. | Poinformuj nas | Noclegi | Tapety komórkowe | Księgarnia


Fundator nagrody głównej
7 punktów widzenia na Madryt
sekcja: Informacje dla mediów

Na stronach katolickiego       portalu Opoka w       serwisie e-pielgrzymka.pl       można śledzić mikroblogową relację z rozpoczynających się       Światowych Dni       Młodzieży w Madrycie. Jej autorami jest siedmioro Polaków,       przebywających już w       Hiszpanii - pielgrzymi, wolontariusze i duszpasterze, a       dołączyć do nich może       każdy uczestnik ŚDM!e-Pielgrzymka.pl 2011 i jubileusze warszawskich pielgrzymek (relacja z konferecji prasowej w dniu 4 sierpnia 2011 r.)
sekcja: Informacje dla mediów

Po raz 300. wyruszy w tym roku na szlak Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, po raz 31. - Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna i po raz 20. - Pielgrzymka Wojskowa. Natomiast serwis pielgrzymkowy "Opoki" wystartował po raz 5. Z tej okazji w Pizzerii pod Wieżą przy kościele św. Anny w Warszawie odbyła się konferencja prasowa.Pielgrzymi poniosą intencje Internautów - kliknij "Modlę się!" (tekst "Opoki")
sekcja: Informacje dla mediów

Serwis społecznościowy e-Pielgrzymka.pl to szansa na zachowanie wspólnych przeżyć, wspomnień i pielgrzymkowych przyjaźni. Teraz to także okazja do dzielenia się intencjami modlitewnymi.Wielki konkurs e-Pielgrzymki.pl rozpoczęty
sekcja: Informacje dla mediów

Warszawa, 26.08.2010 r. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej tradycyjnie wieńczy sezon pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę, gdzie dotarły także ostatnie pielgrzymki „namierzane" na Wirtualnej Mapie „Opoki" i Plusa. To jednak nie koniec aktywności serwisu e-Pielgrzymka.pl, ponieważ właśnie rozpoczął się konkurs, w którym nagrodami są m.in. wyjazd do Ziemi Świętej, kolekcja Dzieła Zebrane Jana Pawła II oraz monety kolekcjonerskie.Z serwisem e-Pielgrzymka.pl do Ziemi Świętej
sekcja: Informacje dla mediów

Warszawa, 12.08.2010

W najbliższych dniach na Jasną Górę dotrze większość tegorocznych pieszych pielgrzymek - zbliża się uroczystość Wniebowzięcia NMP. Pątnicy wędrowali wspólnie nieraz wiele dni. Szansę na zachowanie wspólnych przeżyć, wspomnień i przyjaźni daje im serwis społecznościowy e-Pielgrzymka.pl stworzony przez Fundację „Opoka" oraz sieć Plus. E-pielgrzymi mają także szansę na wyjazd do Ziemi Świętej.SMS-owe medytacje
sekcja: Informacje dla mediów

Warszawa, 5.8.2010

W tym roku pielgrzymi codziennie mogą otrzymać medytację... SMS-em. To kolejny pomysł Plusa i „Opoki" łączący nowoczesność i tradycję w drodze na Jasną Górę.e-Pielgrzymka 2010 wystartowała!
sekcja: Informacje dla mediów

Lipiec to tradycyjnie początek wędrówki pieszych pielgrzymek na Jasną Górę: (wyruszyły już np. pielgrzymki: przemyska, poznańska i piotrkowska). To również inauguracja kolejnej edycji serwisu pielgrzymkowego Opoki i operatora komórkowego Plus: e-Pielgrzymki.pl. W tym roku wędrówkę pątników z 48 pielgrzymek będzie można śledzić na Wirtualnej Mapie. Każdy pielgrzym może też zostać reporterem i tworzyć multimedialną relację "na żywo" z pątniczego szlaku! Wysłanie nawet 1 MMS-a lub SMS-a na numer 661 004 224 może zaś przynieść niespodziankę w postaci wyjazdu do Ziemi Świętej!  Zapraszamy na stronę e-Pielgrzymka.pl!Bannery promocyjne e-Pielgrzymki.2010
sekcja: Informacje dla mediów

Publikujemy bannery promocyjne e-Pielgrzymki.pl 2010. Zapraszamy do umieszczenia ich na stronach i podłączenie linku http://pielgrzymki.opoka.org.plInformacja dotycząca funkcjonowania Portalu "Opoka"
sekcja: Informacje dla mediów

W najbliższym czasie działanie portalu „Opoka” będzie ograniczone do serwisu pielgrzymkowego. Powód: konieczność wzmocnienia ochrony serwisu.Komunikat prasowy: ePielgrzymka 2009.
sekcja: Informacje dla mediów

Wirtualna Mapa Pielgrzymek, na której można obserwować marsz pielgrzymów na Jasną Górę, spotkała się z dużym zainteresowaniem. W tym roku każdy pątnik będzie mógł zostać multimedialnym reporterem serwisu e-Pielgrzymka.pl, tworzonego przez portal Opoka i sieć komórkową Plus, dzięki której życzliwości pątnicy będą mogli na trasie pielgrzymek bezpłatnie naładować telefony komórkowe w specjalnych punktach. Największe pielgrzymki zostały wyposażone przez operatora w telefony, które wspomogą komunikację na szlaku.1 | 2  >>  
Ile jeszcze do Częstochowy?

Dzięki Wirtualnej Mapie Pielgrzymek zobaczymy, w jakim tempie pielgrzymki z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Tarnowa i innych miejscowości przesuwają się w kierunku Jasnej Góry. Jak to możliwe? Komórka w kieszeni jednego z pielgrzymów będzie lokalizowana dzięki tzw. triangulacji. Dzięki sygnałowi odbieranemu przez trzy stacje nadawcze, z dużą dokładnością będzie można określić, gdzie znajduje się określona pielgrzymka w danej chwili. Kolorowe linie na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek wskażą, w którym miejscu są poszczególne grupy.

Wszyscy cię usłyszą i zobaczą

"Padła" ci komórka i nie możesz zadzwonić do domu? Mocy doda ci Służba elektryczna - w namiocie podłączyć się możesz do agregatu prądotwórczego i rozgałęźnika. Zabierz tylko zasilacz! Na czterach pielgrzymkach - krakowskiej, tarnowskiej, podlaskiej i radomskiej - każdy będzie mógł podładować akumulatorek telefonu. Nie tylko z Plusa, który wraz z "Opoką" wymyślił wakacyjną akcję. Chcesz, by w domu zobaczyli cię na trasie? Nic prostszego - poleć im pielgrzymkową galerię! Znajdą się na niej reporterskie zdjęcia wydarzeń, zabytków oraz portrety mijanych ludzi i pielgrzymów. To właśnie MMS-y przybliżą atmosferę szlaków do Częstochowy.

Dla tych, którzy iść nie mogą... pielgrzymkowy mikroblog

Jeszcze w latach 90., gdy któraś z rozgłośni radiowych chciała przygotować reportaż z trasy pielgrzymkowej, taśmy magnetofonowe z nagraniami woziło się samochodami zaopatrzenia, np. z piekarni. Komórki były rzadkością, a pokrycie Polski sygnałem danej sieci - niewielkie. Często, gęsto reporter radiowy, nadając relację na żywo, musiał wchodzić na dach samochodu, by "złapać pole". Dziś dość trudno znaleźć miejsce, gdzie telefon komórkowy nie ma zasięgu, a wachlarz możliwych zastosowań znacznie się rozrósł. Przez komórkę transmitować można na żywo do studia wszelkie wydarzenia pielgrzymkowe, wywiady i relacje. Korzystając z bezprzewodowego Internetu, można uzupełniać pielgrzymkową stronę www, a dziennikarze towarzyszący danej grupie prześlą artykuły i wiadomości do redakcji. Dzięki tej samej usłudze z trasy można też wysyłać sms-ami teksty, a mms-ami fotografie i krótkie nagrania audio.

Pielgrzymka z... komórką

Nietrudno było namówić poszczególne grupy pielgrzymkowe do współpracy. Wszelkie służby porządkowe, o głównych przewodnikach nie wspominając, muszą się ze sobą kontaktować i to stale. Już kilkusetosobowa grupa na drodze to spore wyzwanie, a co dopiero pielgrzymka składająca się z kilkunastu tysięcy osób? Poza tym każdy chce wiedzieć, co dzieje się w domu, zwłaszcza gdy zostawił kogoś chorego lub samotnego. Dziś świat zmalał dzięki komórkom i nawet na pielgrzymce nikogo one nie dziwią, choć nie mogą być używane zawsze i wszędzie, o czym stanowi regulamin poszczególnych grup. Słowem - nowoczesne technologie na pielgrzymce? Czemu nie?! Choć - z umiarem...Patroni ogólnopolscy ePielgrzymki

Zgłoś intencję SMSem.
Wyślij "int(a po spacji) Swoja intencje" na numer 661 004 224
.........................................więcej

Logowanie

Login:

Aktualności pielgrzymkowe

Poznańska Piesza Pielgrzymka już w drodze na Jasną Górę32. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze! (audio)Ponad 9 tys. pielgrzymów z diec. tarnowskiej już na Jasnej GórzePrzybywajmy na imieniny Maryi, naszej Matki Jasnogórskiej! - Prascy Pomocnicy...Łódź na "kierunku świętość" - dotarła na Jasną Górę!
.........................................więcej


Partner naukowy:

WSB-NLU

Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


© Fundacja "Opoka" 1997-2010