Strona główna Opoki | Liturgia na dziś | Baza Mszy Św. | Porozmawiajmy o wierze | Życie Kościoła | Jan Paweł II


www.opoka.org.pl | ePielgrzymka | Baza Mszy Św. | Poinformuj nas | Noclegi | Tapety komórkowe | Księgarnia


Fundator nagrody głównej

Trasa Pielgrzymki Drohiczyńskiej

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Drohiczyńskiej wyrusza na szlak w dniach 30.07 - 15.08.2011 r.


XXI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę  odbędzie się w dniach od 30 lipca do 15 sierpnia 2011 r. Będziemy pielgrzymować w sześciu grupach:


- grupa Fioletowa - dekanaty drohiczyński, siemiatycki, ciechanowiecki, Sarnacki. Przewodnikiem grupy jest Ks. Łukasz Suszko

- grupa Zielona - dekanaty bielski, hajnowski, brański. Przewodnikiem grupy jest Ks. Andrzej Falkowski

- grupa Pomarańczowa - dekanaty sokołowski, sterdyński. Przewodnikiem grupy jest Ks. Sylwester Falkowski

- grupa Niebieska - dekanat węgrowski. Przewodnikiem grupy jest Ks. Mariusz Woltański

- grupa Żółta - dekanat łochowski. Przewodnikiem grupy jest Ks. Paweł Hryniewicki

- grupa Srebrna - pielgrzymi duchowi


Skrócone zasady Pielgrzymowania na Jasną Górę:


1. Osoby nieletnie pielgrzymują pod opieką osoby dorosłej

2. W Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto akceptuje jej religijny charakter

3. Dnia 30.07.2011r. o godz. 7.00 wyruszy pielgrzymka z Bielska Podlaskiego

4. Dnia 1.08.2011r. o godz. 7.00 wyruszy pielgrzymka z Drohiczyna i Łochowa

5. Dnia 2.08.2011r. o godz. 6.30 wyruszy pielgrzymka z Sokołowa a o godz. 9.00 wyruszy pielgrzymka z Węgrowa

6. Wejście na Jasną Górę 13 sierpnia o godz. 9.30

7. Wpisowe 100 zł ( koszty pielgrzymki, przewóz bagażu, zabezpieczenie sanitarne, ubezpieczenie, lekarstwa) + 3 bandaże zwykłe i 2 elastyczne.

8. Jeżeli z najbliższej rodziny ( rodzeństwo, rodzice ) wybiera się więcej osób, pierwsza płaci 100 zł a każda kolejna 50 zł.

9. Zapisy od 25 lipca 2011r. w punktach: Hajnówka podwyższenia Krzyża, Bielsk Podlaski -Bazylika, Bielsk Podlaski - par. Matki Bożej z Góry Karmel, Brańsk, Ciechanowiec, Siemiatycze par. dziekańska, Drohiczyn, Sokołów Podl. - Konkatedra, Węgrów Bazylika, Węgrów par. św. Piotra z Alkantary i Łochów.

10. Hasło tegorocznej pielgrzymki „Odwaga Świętości".


Pielgrzymowanie Duchowe (Grupa Srebrna Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej

na Jasną Górę)


Każdy kto chciałby towarzyszyć duchowo pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę, uczestniczyć w modlitwach i ofiarach, oraz złożeniu swojej intencji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej zapisuje się do Grupy Srebrnej w swojej parafii. Otrzymuje znaczek i kartę duchowego pielgrzyma i zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie:


1. Uczestniczyć we Mszy Świętej i Przyjąć Komunię Świętą. (Jeśli nie jest to możliwe pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej).

2. Odmówić jedną cząstkę Różańca

3. Zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym, itp.)


Ks. Janusz Bolewski

Kierownik Pieszej Pielgrzymki

Drohiczyńskiej na Jasną Górę

 

Informacje dostępne są pod numerem telefonu: 698 649 904


*** 

Trasa pielgrzymki prowadzi przez następujące miejscowości:

1. dzień 30.07 Bielsk Podlaski, Boćki, Dołubowo-nocleg. (Tą trasą wyruszy grupa Bielska - ok. 200 osób).

2. dzień 31.07: Dołubowo, Grodzisk, Ostrożany, Miłkowice, Drohiczyn-nocleg (dalszy marsz grupy Bielskiej)

3. dzień 01.08:Drohiczyn, Wólka Zamkowa, Tonkiele, Skrzeszew, Repki, Bachorza, Sokołów Podlaski-nocleg.( tą trasą przejdą grupy: Drohiczyn i Bielsk Podlaski)

3 dzień 01.08: Łochów, Kamionna, Wólka Paplińska, Kalinowiec, Paplin, Górki, Korytnica Węgrowska-nocleg (tą trasą przejdzie grupa Łochów)

4.. dzień 02.08: Sokołów Podlaski, Przywózki, Węże, Zając, Wyszków, Podsusze, Grębków-nocleg ( tą trasą przejdą grupy: Drohiczyn, Bielsk Podlaski, Sokołów Podlaski)

4. dzień 02.08:Korytnica Węgrowska, Żelazów, Zawady, Karczewiec, Suchodół, Grębków-nocleg ( tą trasą przejdą grupy : Łochów i Węgrów) W Grębkowie jest punkt zborny wszystkich grup.

5. dzień 03.08: Grębków, Cierpięta, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów-nocleg.

6. dzień 04.08: Cegłów, Łękawica, Siennica, Kośminy, Kołbiel, Regut-nocleg.

7. dzień 05.08: Regut, Całowanie, Sady, Góra Kalwaria, Potycz, Magierowa Wola-nocleg.

8. dzień 06.08: Magierowa Wola, Warka, Grzegorzewice, Bończa, Branków, Promna-nocleg

9. dzień 07.08: Promna, Przybyszew, Osuchów, Wyśmierzyce, Paprotno, Kostrzyn, Klwów-nocleg.

10. dzień 08.08: Klwów, Odrzywół, Żardki, Zakościelne, Drzewica, Jelenia, Krzczonów, Zameczek, Dzielna-nocleg.

11. dzień 09.08: Dzielna, Żelazowice, Stawowice, Paradyż, Irenów, Rożenek, Aleksandrów-nocleg.

12. dzień 10.08: Aleksandrów, Skotniki, Taras, Przedbórz-nocleg.

13. dzień 11.08: Przedbórz, Sokola Góra, Wielgomłyny, Nowy Widok, Przybyszów, Cadówek-nocleg

14. dzień 12.08: Cadówek, Gidle, Zawada, Kłomnice, Chorzenice-nocleg.

15. dzień 13.08.2008: Chorzenice, Rędziny, Częstochowa-wejście w granice miasta godz. 8.30, a na Jasną Górę o godz. 9.35.

Na ostatnim etapie pielgrzymka wejdzie do Częstochowy trasą numer 1 Rudniki - Częstochowa z kierunku północno-wschodniego.

 

Historia pielgrzymki:

Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę rozpoczęła swoją historię w 1991 r. Pielgrzymi z naszej diecezji pod kierwnictwem ks. Ryszarda Starczewskiego udali się pieszo na Jasna Górę, aby podziękować Panu Bogu za utworzenie diecezji drohiczyńskiej (miało to miejsce dnia 5 czerwca 1991 r. w Białymstoku). Pielgrzymka liczyła wtedy dwie grupy: Północ i Południe. Po reorganizacji granic diecezji drohiczyńskiej w roku 1992 piesza pielgrzymka diecezji drohiczyńskiej liczy pięć grup. Są to następujące grupy : Bielska (rekrutująca się z dekanatów: bielskiego, brańskiego i hajnowskiego), Drohiczyńska (  rekrutująca się z dekanatów: drohiczyńskiego, sarnackiego ciechanowieckiego i siemiatyckiego), Sokołowska ( rekrutująca się z dekanatów: sokołowskiego i sterdyńskiego), Węgrowska (rekrutująca się z dekanatu węgrowskiego) i Łochowska ( rekrutująca się z dekanatu łochowskiego).Kierownikami pielgrzymki byli: ks. Ryszard Starczewski ( 1991 r.), ks. Józef Poskrobko ( 1992 r.), ks. Jarosław Redosz (1993-1997), ks. Krzysztof Kisielewicz (1998-2001) i od 2002 ks. Wiesław Niemyjski.
Ile jeszcze do Częstochowy?

Dzięki Wirtualnej Mapie Pielgrzymek zobaczymy, w jakim tempie pielgrzymki z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Tarnowa i innych miejscowości przesuwają się w kierunku Jasnej Góry. Jak to możliwe? Komórka w kieszeni jednego z pielgrzymów będzie lokalizowana dzięki tzw. triangulacji. Dzięki sygnałowi odbieranemu przez trzy stacje nadawcze, z dużą dokładnością będzie można określić, gdzie znajduje się określona pielgrzymka w danej chwili. Kolorowe linie na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek wskażą, w którym miejscu są poszczególne grupy.

Wszyscy cię usłyszą i zobaczą

"Padła" ci komórka i nie możesz zadzwonić do domu? Mocy doda ci Służba elektryczna - w namiocie podłączyć się możesz do agregatu prądotwórczego i rozgałęźnika. Zabierz tylko zasilacz! Na czterach pielgrzymkach - krakowskiej, tarnowskiej, podlaskiej i radomskiej - każdy będzie mógł podładować akumulatorek telefonu. Nie tylko z Plusa, który wraz z "Opoką" wymyślił wakacyjną akcję. Chcesz, by w domu zobaczyli cię na trasie? Nic prostszego - poleć im pielgrzymkową galerię! Znajdą się na niej reporterskie zdjęcia wydarzeń, zabytków oraz portrety mijanych ludzi i pielgrzymów. To właśnie MMS-y przybliżą atmosferę szlaków do Częstochowy.

Dla tych, którzy iść nie mogą... pielgrzymkowy mikroblog

Jeszcze w latach 90., gdy któraś z rozgłośni radiowych chciała przygotować reportaż z trasy pielgrzymkowej, taśmy magnetofonowe z nagraniami woziło się samochodami zaopatrzenia, np. z piekarni. Komórki były rzadkością, a pokrycie Polski sygnałem danej sieci - niewielkie. Często, gęsto reporter radiowy, nadając relację na żywo, musiał wchodzić na dach samochodu, by "złapać pole". Dziś dość trudno znaleźć miejsce, gdzie telefon komórkowy nie ma zasięgu, a wachlarz możliwych zastosowań znacznie się rozrósł. Przez komórkę transmitować można na żywo do studia wszelkie wydarzenia pielgrzymkowe, wywiady i relacje. Korzystając z bezprzewodowego Internetu, można uzupełniać pielgrzymkową stronę www, a dziennikarze towarzyszący danej grupie prześlą artykuły i wiadomości do redakcji. Dzięki tej samej usłudze z trasy można też wysyłać sms-ami teksty, a mms-ami fotografie i krótkie nagrania audio.

Pielgrzymka z... komórką

Nietrudno było namówić poszczególne grupy pielgrzymkowe do współpracy. Wszelkie służby porządkowe, o głównych przewodnikach nie wspominając, muszą się ze sobą kontaktować i to stale. Już kilkusetosobowa grupa na drodze to spore wyzwanie, a co dopiero pielgrzymka składająca się z kilkunastu tysięcy osób? Poza tym każdy chce wiedzieć, co dzieje się w domu, zwłaszcza gdy zostawił kogoś chorego lub samotnego. Dziś świat zmalał dzięki komórkom i nawet na pielgrzymce nikogo one nie dziwią, choć nie mogą być używane zawsze i wszędzie, o czym stanowi regulamin poszczególnych grup. Słowem - nowoczesne technologie na pielgrzymce? Czemu nie?! Choć - z umiarem...Patroni ogólnopolscy ePielgrzymki

Zgłoś intencję SMSem.
Wyślij "int(a po spacji) Swoja intencje" na numer 661 004 224
.........................................więcej

Logowanie

Login:

Aktualności pielgrzymkowe

Poznańska Piesza Pielgrzymka już w drodze na Jasną Górę32. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze! (audio)Ponad 9 tys. pielgrzymów z diec. tarnowskiej już na Jasnej GórzePrzybywajmy na imieniny Maryi, naszej Matki Jasnogórskiej! - Prascy Pomocnicy...Łódź na "kierunku świętość" - dotarła na Jasną Górę!
.........................................więcej


Partner naukowy:

WSB-NLU

Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


© Fundacja "Opoka" 1997-2010